Uplynul rok od chvíle, kdy Microsoft poskytl uživatelům svého programu Office 365 neomezený prostor pro jejich data v rámci úložiště One Drive. V současnosti ale tuto možnost zrušil. Důvod? Prý tam řada uživatelů nahrávala velké množství dat. To ovšem trochu absurdní důvod. Když nabídnu veřejnosti nějakou službu, předpokládám, že ji také bude využívat, proto ji přece poskytuji, ne? Microsoft to ale vidí jinak, než obyčejní uživatelé jeho produktů.

Službu v podobě neomezené kapacity cloudového úložiště One Drive mnozí uživatelé uvítali. Když 27. října 2014 oznámil Chris Jones, viceprezident divize OneDrive&Share Point Microsoftu, že omezené úložiště je zapomenutá minulost a uživatelé Office 365 nyní mají k dispozici pro svá data naprosto neomezený prostor, aniž by došlo k navýšení poplatků za služby Office 365, spoustu lidí tím potěšil.

Jenže dneska už je všechno jinak. Microsoft 2. listopadu 2015 oznámil zrušení neomezené kapacity. Zřejmě proto, že zákazníci si zkrátka pojem neomezené vysvětlili o poznání jinak, než odborníci z Microsoftu. Do úložiště cpali data hlava nehlava. Microsofťácký tým OneDrive na vysvětlenou 2. listopadu 2015 dodal, že uživatelé třeba zálohovali víc počítačů, nebo si sem ukládali filmové sbírky. Kapacitu OneDrive tak zahltili 14000 krát více než při průměrném využití před zdrušením limitů.

Předplatitelé služby Office 365 nyní mohou využívat kapacitu pouze 1 TB. Roční lhůtu mají na to, aby si svá přebytečná data přemístili jinam. U bezplatného OneDrive se limit snižuje z 15 na 5 GB. I v tomto případě mají lidé rok na to, aby si rozmysleli, jak s daty budou dále zacházet. Například mohou bezplatně využití Office 365 a 1 TB OneDrive úložiště na jeden rok, ovšem jedině když budou ochotni zaregistrovat si zde svoji platební kartu (za rok se strhne částka za předplatné).

Varianta předplatného 100 GB za 46 Kč a 200 GB za 92 Kč byla zrušena a nahrazena tarifem 50GB za 46 Kč měsíčně pro nové uživatele. Zrušen bude i bonus za synchronizaci z fotoaparátu.