Internet se za několik posledních let rozšiřuje doslova kosmickou rychlostí. Internet ovšem není bezpečný. To je stále opakovaná a mnohdy podceňovaná skutečnost. Mnoho z nás o nebezpečí z internetu ví, ale nechce si jej přiznat a tak stále riskuje napadení počítače škodlivým softwarovým kódem, ztrátu dat, apod. Proti těmto a ještě dalším nebezpečím z internetu je zapotřebí počítač chránit, stejně tak jako data v něm uložená.

Pro základní ochranu počítače je nutné mít alespoň zapnutý a správně nastavený Firewall a nainstalovaný aktualizovaný antivirový program.

Firewall, je program, který sedí přímo na vašem PC a bdí nad veškerou komunikací. Jde tedy o jakousi zeď, jež do PC pustí jen to co dovolíte vy. Jeho úkolem je zpracování bezpečného provozu jdoucí přes tuto hranici. Firewall umožňuje filtraci a monitorování provozu datových paketů na síti. Každý počítač připojený k internetu totiž posílá a přijímá velké množství dat. Firewall nabízí přehled aplikací zapojených do síťové komunikace a informuje o tom, které z nich právě přijímají či vysílají data. Zjednodušeně - zakazuje služby, které se mu zdají podezřelé, nebo na ně uživatele upozorňuje.

Antivir je program zabraňující nakažení vašeho počítače. Využívá k tomu mnoho metod, které se za léta vývoje tohoto druhu softwaru velice zdokonalily. Například rezidentní ochrana hlídá všechny spouštěné programy a otevírané dokumenty. Dalším druhem ochrany je kontrola stahovaných e-mailů. Součástí každého antiviru je i kontrola operační paměti, registru systému a souborů uložených na lokálním disku nebo na výměnných médiích. Antivirový program by se měl nacházet na každém PC.

Naše firma ONYX engineering, spol. s r.o. prodává všechny produkty značky ESET a zajišťuje jeich instalaci a konfiguraci u koncového zákazníka. Společnost Eset patří již dlouhou dobu mezi absolutní špičku v zapezpečení PC. ESET Smart Security 10 je komplexním řešením pro zabezpečení domácích PC. Integruje v sobě nejen Firewall a antivir, ale i antispam, anti-Phishing, antispyware a další součásti, které pomáhají chránit vaše cenná data. V případě, že budete mít o tyto produkty zájem, kontaktujte naše obchodní oddělení, kde Vám rádi pomohou s výběrem vhodné licence. Do konce prosince 2016 probíhá akce "3 roky za cenu 2". Poklud budete potřebovat pomoc s instalací, naši technici jsou připraveni zajistit instalaci a nastavení přímo na Vašem PC.