Windows Vista se už nedočká žádných záplat ani úprav. Microsoft tomuto operačnímu systému ukončil podporu k 11.4.2017. Systém, který se začal prodávat před deseti lety, tak může být pro uživatele nebezpečný.

Windows Vista nebyla nikdy veřejností příliš přijata, protože především zpočátku nebyla zcela dobře odladěna a lidé si nechtěli příliš zvykat na nové rozhraní. I proto mají podle některých statistik nyní zhruba desetinový podíl na trhu oproti starším Windows XP, které přitom nejsou podporována již tři roky.

Vistu postupně přestanou podporovat další vydavatelé softwaru. Například prohlížeč Firefox jej bude podporovat jen do září tohoto roku. Prohlížeč Chrome přestal Vistu podporovat již před rokem. I když systém zůstane nadále funkční, doporučujeme jej používat jen v tzv. "Off-line režimu", tedy nepřistupovat přes něj na internet. Jakékoli zranitelnosti již nebudou záplatovány.

Další operační systém od Microsoftu skončí v lednu 2020. Budou to Windows 7.

Vedle Windows Vista končí i některé komponenty MS Office, jako jsou Microsoft Office InterConnect 2007, Microsoft Exchange Server 2007 a další. Definitivní konec podpory Office 2007 nastane až na podzim, konkrétně to bude 10. října.