Výkonný nástroj proti ransomwaru, který pomáhá chránit vaše data před touto hrozbou.

Co je Ransomware?

Ransomware je obzvláště nebezpečný typ malwaru. Pokud ransomware infikuje váš systém, zablokuje přístup k vašim datům a zašifruje je. Pro dešifrování požaduje zaplacení "výkupného".


Produkty firmy Acronis s technologií aktivní ochrany proti ramsomwaru:

Acronis True Image 2018 - pro osobní zálohování

Acronis Backup 12.5 - pro firemní zálohování


Jak funguje Acronis Active Protection?

Aplikace Acronis Active Protection neustále sleduje změny datových souborů v systému. Zároveň monitoruje i procesy, které k souborům přistupují. Pokud je chování procesu vyhodnoceno jako podezřelé, je tento proces okamžitě ukončen. Tento přístup je výjimečně efektivní při identifikaci útoků ransomware, a to i z variant, které jsou dosud nehlášené. Jelikožje Acronis je software pro zálohování, jsou zašifrovaná data okamžitě obnovena do původního stavu ať již z lokální či cloudové zálohy.


Whitelist a blacklist

Aplikace Acronis Active Protection je schopna detekovat nové hrozby založené na již identifikovaných vzorcích chování. Výsledky musí být upraveny tak, aby se snížila falešně pozitivní detekce akcí, které nejsou ransomware. Aplikace Acronis Active Protection udržuje seznam povolených aplikací - programů, které jsou povoleny a očekává se, že budou provádět určité akce.Tato kontrola whitelistu zabrání tomu, aby autorizované aktivity byly označeny jako neoprávněné.


Sebeobrana záložních souborů

Jedním ze způsobů, jakým se útočníci snaží poškodit soubory záloh je útok na samotný zálohovací software. Pro ochranu před touto skutečností Acronis zavedl robustní mechanismus "sebeobrany", který znemožní narušit práci aplikace Acronis nebo poškození záložního souboru. Program Acronis Active Protection navíc monitoruje hlavní boot záznam počítačů se systémem Windows. Nepřipustí žádné neoprávněné změny, které by mohli znemožnit správné spuštění počítače.


Jestliže máte o uvedené zálohovací řešení zájem, neváhejte kontaktovat naše obchodní oddělení.